Mégse bontják le Marilyn Monroe egykori házát
Helyette műemlékké nyilvánítják.
1983. január 24-én lezárult a film történetének leghosszabb karrierje. A kora ifjúságától késő öregségéig aktív (1899-es születésű) George Cukor Hollywood aranykorának legjobban fizetett rendezője volt. A legsikeresebb hollywoodi filmek jelentős részét ő rendezte. Többek közt Greta Garbo, Marylin Monroe, Judy Garland, Ingrid Bergman, Katharine és Audrey Hepburn profitáltak legendás színészvezetői képességéből. Sokan nekik köszönhetik az Oscar-díjukat. A My Fair Lady 8 Oscar-díjából neki is jutott egy. Fél évszázad alatt 47 filmet forgatott.
Miközben az oktatás helyzete miatt dühös tüntetők a jövőért aggódtak, addig Bródy János már a jelenben figyelmeztetett, hogy Magyarország megint a rossz oldalon áll. Még szerencse, hogy George Clooney és Julia Roberts mindig tudja, melyik irányban kell keresni a felhőtlen boldogságot. Ez itt egy visszatekintés az Élet + Stílus és a Kult rovat októberi cikkeire.
Nagyon jó lett volna, ha valaki készít Marilyn Monroe ellentmondásokkal teli, tragikusan végződő életéről egy olyan filmet, amely ledönti a kétdimenziós ikon képét, és megmutatja, hogyan kapcsolódhatunk hozzá mint hús-vér emberhez. A Blonde, magyarul Szöszi, nem ilyen film lett, és az csak az egyik probléma vele, hogy beletettek egy abortusz ellen tiltakozó, beszélő magzatot.
Megérkezett a várva várt Blonde című életrajzi film előzetese Ana de Armasszal a főszerepben.
Egykori barátok, ismerősök, kollégák eddig nem hallott archív felvételeken idézik fel a színésznő életszakaszait és halálának körülményeit Emma Cooper dokumentumfilmjében.
Korábban azzal vádolták meg a celebet, hogy maradandó károkat okozott a csaknem kétmilliárd forint értékű ruhán, amelyben Monroe szerenádot adott Kennedy elnöknek.
Pedig kőkemény diétára fogta magát, hogy egyáltalán beleférjen, ennek ellenére mégis megviselte a ruhát, hogy felvette.
Továbbra is megy a vita arról, hogy mekkora szentségtörést követett el a híresség az idei Met-gálán.
A Múzeumok Nemzetközi Tanácsának történelmi ruhadarabokért felelős bizottsága szerint komoly veszélynek volt kitéve a legendás ruha, amelyet az idei Met-gálán Kim Kardashian viselt.
Az év legbizarrabb és legrongyrázósabb eseménye mindig a Metropolitan Múzeum jótékonysági gálaestje, a Met-gála. Ilyenkor a divatházak és tervezőik a legextrémebb költeményeikkel díszítik fel a filmsztárokat, zenészeket, celebeket. Idén az aranykor (the gilded age) volt a tematikája az estének, mindenki ehhez mérten próbált felöltözni a vörösszőnyegre. Képgaléria.
Sokan tiltakoztak, petícióztak, jogi úton akarták megakadályozni – hiába.
A Marilyn Monroe-ról és Coco Chanelről készült emblematikus portrékat tekinthetjük meg – még bő egy hétig.